Kaip Blokuoti Nepageidaujamas Svetaines?

Internetas – didžiulis, nuolat plintantis informacijos erdvės tinklas, kuriame susiduriame su įvairiausių tipų svetainėmis ir interneto turiniu. Ne mažiau svarbu, kaip atsirinkti naudingą informaciją, yra mokėti atsiriboti ir apsisaugoti nuo kenkėjiškų ar nepageidaujamų interneto svetainių. Saugumas internete, asmeninės pasirinkimo laisvės ir ypač šeimos narių, vaikų, apsauga nuo neigiamo turinio – prioritetinės priežastys, kodėl nepageidaujamų svetainių blokavimas tampa aktualus ir reikalingas kiekvienam internautui.

Šiame straipsnyje mes išsamiai ir suprantamai aptarsime, kaip kiekvienas vartotojas, nepriklausomai nuo IT žinių lygio, gali efektyviai blokuoti nepageidaujamas svetaines. Šis tekstas veiks kaip praktiškas nurodymų rinkinys, kuris padės jums įgyvendinti blokavimo procesą sklandžiai ir be didelių pastangų. Be to, suteiksime preliminarią informaciją apie įrankius bei programines įrangas, kurios padės pasiekti šį tikslą, ir nurodysime realistines kainas, kad galėtumėte pasirinkti labiausiai jūsų poreikius atitinkantį sprendimą.

Kodėl reikia blokuoti nepageidaujamas svetaines?

Internetas yra didžiulės galimybės, suteikiantis žinių ir informacijos jūra. Tačiau kartu su naudingais dalykais ateina ir pavojai bei nepageidaujami elementai. Yra keletas pagrindinių priežasčių, dėl kurių tiek privatus asmenys, tiek įmonės gali norėti blokuoti prieigą prie tam tikrų svetainių.

 • Vaikų apsauga nuo neigiamo turinio

  Viename iš svarbiausių aspektų yra vaikų apsauga internete. Neseniai atlikti tyrimai byloja, kad vaikai vis ankščiau pradeda naudotis internetu, o tai reiškia, kad jie gali susidurti su svetainėmis, kuriose skleidžiamas negatyvus, neretai agresyvus ar seksualinio pobūdžio turinys. Blokuodami prieigą prie tokių svetainių, tėvai ir mokyklų administratoriai gali apsaugoti vaikus nuo žalingos informacijos ir užtikrinti, kad jų naudojimasis internetu būtų saugus bei tinkamas jų amžiui.

 • Darbuotojų produktyvumo didinimas

  Darbuotojų veiklos stebėjimas ir vartojimo internete kontrole yra būtina tam, kad būtų išlaikomas aukštas darbo produktyvumas. Dažnai darbo laiku internetinės pramogos ar netinkamos veiklos gali įtraukti darbuotojus ir sumažinti jų efektyvumą. Įmonės visame pasaulyje įdiegia svetainių blokavimo politikas, kad sumažintų viliojančio interneto turinio trukdymą ir padidintų darbo vietos našumą.

 • Blokavimas dėl etinių ar religinių priežasčių

  Yra įvairių etinių ir religinių bendruomenių, kurios vengia tam tikro turinio internete. Pvz., kai kurios svetainės gali būti laikomos nepadoriomis arba prieštaraujančiomis bendruomenės vertybėms. Tokie atvejai verčia egzistuoti specialioms taisyklėms, draudžiančioms prieigą prie nusistatymus ir įsitikinimus pažeidžiančių interneto svetainių.

 • Kompiuterio apsauga nuo žalingų programų

  Internetas gali būti kenkėjiškų programų, tokių kaip virusai, šnipinėjimo programinė įranga arba reklaminė programinė įranga, šaltinis. Šios programos gali būti platintam per įvairius nepatikimus tinklalapius arba atsisiuntimo platformas. Blokuodama prieigą prie potencialiai pavojingų svetainių, asmenys arba organizacijos gali sumažinti tikimybę, kad į jų kompiuterinius tinklus pateks kenkėjiškos programos, tai padeda išvengti duomenų vagystės, sistemos gedimų ir kitų problemų.

Blokavimas gali būti atliekamas įvairiais būdais – nuo paprastų naršyklių plėtinių iki sudėtingesnių tinklo filtravimo sistemų. Verta pažymėti, kad blokavimas negali garantuoti 100% apsaugos, bet tai yra svarbus prevencijos žingsnis apsaugant išteklius ir asmenis nuo nepageidaujamo ar kenksmingo turinio. Įmonės ir asmenys turėtų atsižvelgti į rizikos, poreikio ir galimų sprendimų kainų santykį, kad jų taikomos blokavimo priemonės būtų efektyvios ir finansiškai protingos.

Blokavimo būdai per naršyklę

Internetinio naršymo patirtis gali būti smarkiai paveikta nepageidaujamų ar kenkėjiškų svetainių. Įvairių svetainių blokavimas yra vienas iš būdų apsisaugoti nuo šių grėsmių bei pagerinti interneto naudojimo kokybę. Populiarios naršyklės, tokios kaip Google Chrome, Mozilla Firefox ir Microsoft Edge, siūlo integruotas funkcijas ar papildinius, padedančius kontroliuoti, kokias interneto svetaines galima aplankyti. Toliau aprašome, kaip naudojant minėtas naršykles galite blokuoti svetaines.

Kaip blokuoti svetaines naudojant Google Chrome

Google Chrome yra viena populiariausių naršyklių visame pasaulyje. Norint blokuoti svetainę Chrome, galite naudotis papildomais pratęsimais. Kelis žingsnius, kaip tai padaryti, pateiksime žemiau:

 • Atidarykite Google Chrome naršyklę ir apsilankykite Chrome Web Store.
 • Paieškos juostoje įveskite “site blocker” ar pan.
 • Iš sąrašo išsirinkite patikimą pratęsimą ir spauskite “Pridėti prie Chrome”.
 • Įdiegus pratęsimą, pasirinkite jo nustatymus ir įrašykite svetaines, kurias norite blokuoti.

Kaip blokuoti svetaines naudojant Mozilla Firefox

Mozilla Firefox taip pat siūlo blokavimo galimybes per papildomus įskiepius. Vienas iš būdų blokuoti svetaines pateikiamas žemiau:

 • Atidarykite Firefox ir eikite į “Add-ons” meniu skiltį.
 • Pasirinkite “Extensions” ir ieškokite “site blocker” ar panašių raktinių žodžių.
 • Įdiekite pasirinktą įskiepį ir pradėkite naudoti jo nustatymus svetainių blokavimui.

Kaip blokuoti svetaines naudojant Microsoft Edge

Microsoft Edge, kaip ir kiti naršyklės, siūlo panašias funkcijas per papildomus pratęsimus. Blokavimo procesas atrodytų maždaug taip:

 • Paleiskite Microsoft Edge ir eikite į Edge Add-ons puslapį.
 • Naudojantis paieška, suraskite “site blocker” ir įdiekite norimą pratęsimą.
 • Pasinaudokite pratęsimo nustatymais ir įveskite svetaines, kurias norėtumėte blokuoti.

Svetainių blokavimas naudojant naršyklių įtaisytas funkcijas ar išplėstines yra efektyvus būdas apsaugoti savo naršymą internete. Visada atmintine turėkite, tik patikimų pratęsimų įdiegimas užtikrins tinkamą apsaugą ir naršyklių stabilumą. Be to, prieš diegiant naujus pratęsimus, vertėtų atidžiai perskaityti kitų vartotojų atsiliepimus bei įvertinimus ir atlikite atsargumo priemones, kad išvengtumėte nesaugių ar šnipinėjančių įrankių įsileidimo į savo naršyklę.

Tėvų kontrolės priemonės

Šiuolaikinis skaitmeninis pasaulis atveria neribotas žinių bei pramogų galimybes. Vis dėlto, kartu su teikiamais privalumais, atsiranda ir pavojų, ypač kalbant apie vaikų saugumą internete. Tėvų kontrolės priemonių taikymas – tai vienas iš būdų, kaip užtikrinti vaikų saugumą naršant internete. Straipsnyje pakalbėsime apie tai, kaip nustatyti tėvų kontrolės funkcijas įvairiuose įrenginiuose bei programose ir kodėl tai yra svarbu.

Kaip nustatyti tėvų kontrolę?

Tėvų kontrolės nustatymas yra prieinamas daugumoje šiuolaikinių įrenginių – išmaniųjų telefonų, planšetinių kompiuterių, nešiojamųjų kompiuterių ir stacionarių kompiuterių. Be to, tėvų kontrolės funkcijos yra integruotos ir į daugelį operacinių sistemų bei interneto naršyklių.

 • Įrenginių lygmenyje galima sukurti specialias vaikams skirtas paskyras, kuriose galima nustatyti prieigos ribojimus, pvz., laiko, leidžiamo praleisti prie įrenginio, nustatymą.
 • Programų lygmenyje yra galimybė įdiegti specialias tėvų kontrolės programas, kurios leidžia filtruoti turinį pagal amžiaus cenzą, blokuoti netinkamas svetaines arba stebėti vaiko veiklą internete.
 • Operacinių sistemų, pavyzdžiui, “Windows”, “macOS” ar “Android”, nustatymuose yra įmontuotos tėvų kontrolės funkcijos, padedančios apsaugoti vaikus nuo nepageidaujamų svetainių ir programų.
 • Specialūs tinklo maršrutizatoriai ar kitos įrenginys gali turėti integruotas tėvų kontrolės savybes, leidžiančias filtruoti visą į namus ateinantį interneto srautą.

Kodėl tėvų kontrolė yra naudinga?

Tėvų kontrolė padeda apsaugoti vaikus nuo nepatartino turinio internete, pavyzdžiui, nuo smurto ar suaugusiems skirtų svetainių. Taip pat leidžia valdyti ir riboti vaiko prieigą prie įvairių žaidimų ir programų, kartais netgi sekti jų buvimo vietą, jei įrenginys juos palaiko. Tėvų kontrolės funkcijos gali būti naudingos ne tik saugant vaikus nuo neigiamų interneto poveikių, bet ir padedant jiems formuoti sveikus įpročius bei atsakingai naudotis skaitmeninėmis technologijomis. Tai turi teigiamą poveikį vaikų auklėjimui ir vystymuisi.

Nors tikslių kainų pateikti negalime, nes įvairios tėvų kontrolės programos ir įrenginiai turi skirtingas kainas, svarbu pažymėti, kad yra tiek mokamos, tiek nemokamos tėvų kontrolės funkcijos. Paprastai nemokamos galimybės siūlo bazinį funkcionalumą, kuris daugeliui tėvų gali būti pakankamas. Tuo tarpu mokamos versijos paprastai siūlo išsamesnes stebėjimo ir kontrolės savybes. Renkantis tėvų kontrolės įrankius, svarbu atsižvelgti į šeimos poreikius, vaiko amžių bei įrenginius, kuriuos jis naudoja.

Naudinga žinoti, kad dažniausiai yra galimybė išbandyti mokamą tėvų kontrolės programą per tam tikrą bandomąjį laikotarpį, kuris leidžia įsitikinti, ar pasirinktas sprendimas atitinka Jūsų šeimos lūkesčius.


Trečiųjų šalių programinė įranga nepageidaujamiems interneto svetainėms blokuoti

Interneto naudojimas šiandien yra neišvengiama mūsų kasdienybės dalis, tačiau kartais svetainės, kurias apsilankome, gali būti ne tik nereikalingos, bet ir kenksmingos. Norint apsisaugoti nuo nepageidaujamų interneto svetainių, yra kuriami specialūs trečiųjų šalių programinės įrangos sprendimai. Tokios programos padeda kontroliuoti prieigą prie potencialiai žalingų ar nepageidaujamų interneto puslapių, taip pat gali prisidėti prie vaikų interneto saugumo užtikrinimo. Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą populiarių trečiųjų šalių programinės įrangos, skirtos svetainių blokavimui, ir pateiksime informaciją apie jų nustatymą.

Kaip veikia nepageidaujamų svetainių blokatoriai?

Nepageidaujamų svetainių blokatoriai yra specialūs įrankiai, kurie leidžia vartotojams įvesti sąrašus svetainių, kurias jie norėtų blokuoti. Dažniausiai šios programos suteikia skirtingus nustatymų lygius, tokius kaip turinio filtravimas pagal raktažodžius, blokavimas pagal kategorijas (pvz., suaugusiems skirti turiniai, azartiniai žaidimai) ar individualias svetaines.

Populiarios programos ir jų nustatymas

Skirtingos programos turi įvairias sąsajas ir nustatymų galimybes, tačiau pagrindinė užduotis visoms yra vienoda – suteikti vartotojui galimybę efektyviai blokuoti nepageidaujamas svetaines. Štai keletas plačiai naudojamų programų:

 • 1. “AdBlock” – Sraigė kalva naršyklės plėtinys

  “AdBlock” yra vienas populiariausių naršyklės plėtinių, kuris naudojamas ne tik reklamai blokuoti, bet ir nepageidaujamoms svetainėms. Naudotojas gali lengvai įtraukti svetaines į juodąjį ar baltąjį sąrašą, reguliuoti blokavimo lygius ir pasirinkti, kurioje svetainėje plėtinys turėtų neveikti.

 • 2. “OpenDNS” – DNS lygio filtravimas

  “OpenDNS” siūlo siūlo sprendimus tiek namų vartotojams, tiek įmonėms. Naudodamiesi “OpenDNS”, vartotojai gali nustatyti filtravimo kategorijas, kurios blokuoja prieigą prie tam tikrų svetainių pagal jų turinį. “OpenDNS” taip pat leidžia sukurti individualius filtrų sąrašus ir taikyti apsaugą visiems namų tinklo prietaisams.

 • 3. “Cold Turkey” – Produktyvumo įrankis

  “Cold Turkey” yra programa, kuri leidžia vartotojams blokuoti trukdžius programas ir svetaines nustatytam laikui. Tai puikus įrankis žmonėms, kurie nori sutelkti dėmesį į darbą ir atsikratyti blaškančių veiksnių. Vartotojai gali nustatyti “Cold Turkey” blokavimo grafikus, ypatingai naudingi produktivumui didinti.

Kainų tendencijos

Pateikti tikslią kainodarą nėra įmanoma, nes ji priklauso nuo pasirinktos programos plano, naudojimo apimties ir galimų papildomų funkcijų. Tačiau dauguma svetainių blokavimo įrankių siūlo nemokamų versijų su ribotomis galimybėmis arba mokamas versijas, kurios asmenims ar įmonėms suteikia didesnę kontrolę ir pažangias funkcijas. Paprastai vartotojas gali rinktis iš mėnesinių ar metinių prenumeratų, kurios svyruoja nuo keleto dolerių iki keleto šimtų dolerių per metus, atsižvelgiant į kompleksiškumą ir pasiūlomą funkcionalumą.

Naudinga atminti, kad daugelis programų siūlo bandomąjį laikotarpį, kurio metu galima išbandyti visą funkcionalumą nemokamai. Taip pat, pirkdami ilgalaikes prenumeratas, vartotojai dažnai gali pasinaudoti nuolaidomis.

Maršruto (Router) nustatymai

Internetinis maršruto (taip vadinamo router’io) prietaisas yra būtinas elementas namų ar biuro tinklo struktūroje. Jis ne tik leidžia paskirstyti interneto ryšį įvairiems prietaisams, bet ir suteikia galimybes kontroliuoti tinklo prieigą. Vienas iš dažniausių routerio nustatymų, kurį galbūt norėsite keisti, yra galimybė blokuoti prieigą prie tam tikrų interneto puslapių. Tai naudinga, jei norite apsaugoti savo tinklą nuo kenksmingų svetainių ar apriboti vaikų prieigą prie netinkamo turinio. Šiame straipsnyje mes paaiškinsime, kaip tai padaryti.

Kaip blokuoti svetaines per maršrutizatorių?

Norint blokuoti interneto puslapius per maršrutizatorių, pirmiausia turite prisijungti prie maršrutizatoriaus nustatymų puslapio. Tam reikia žinoti maršrutizatoriaus IP adresą, kurį dažniausiai galima rasti ant paties maršrutizatoriaus korpuso ar instrukcijoje. Įprastai tai būna adresas panašus į “192.168.1.1” ar “192.168.0.1”. Taip pat reikės žinoti administratoriaus prisijungimo vardą ir slaptažodį.

 • Pasveskite maršrutizatoriaus IP adresą savo interneto naršyklėje.
 • Įveskite administratoriaus prisijungimo duomenis.
 • Maršrutizatoriaus nustatymų meniu ieškokite skilties, kuri gali vadintis “Parental Controls”, “Access Restrictions”, “Firewall”, ar panašiai.
 • Į šios skilties lauką įveskite URL arba IP adresą svetainių, kurias norite blokuoti.
 • Išsaugokite pakeitimus ir iš naujo paleiskite maršrutizatorių, jei reikia.

Šis procesas gali skirtis priklausomai nuo maršrutizatoriaus gamintojo ir modelio, todėl jei nežinote tiksliai kaip tai padaryti savo įrenginyje, rekomenduojame peržiūrėti naudojimo vadovą arba kreiptis į gamintojo klientų aptarnavimo tarnybą.

Ką daryti, jei blokavimas neveikia?

Nepaisant to, kad nustatymai atlikti teisingai, kartais gali kilti problemų su svetainių blokavimu per maršrutizatorių. Jei pastebėjote, kad tai neveikia kaip tikėtasi, patikrinkite šias pasirinkimo galimybes:

 • Ar tikrai išsaugojote pakeitimus maršrutizatoriaus nustatymuose?
 • Ar maršrutizatorius iš naujo užkrautas po pakeitimų?
 • Ar esate įsitikinę, kad įvedėte teisingus URL adresus ar IP diapazonus svetainių, kurias norite blokuoti?
 • Patikrinkite ar tinklo prietaisai nenaudoja VPN ar kitų apėjimo technologijų, kurios gali apeiti maršrutizatoriaus pakeitimus.
 • Kreipkitės į maršrutizatoriaus gamintojo pagalbos tarnybą dėl papildomos pagalbos.

Blokavimas per maršrutizatorių yra efektyvi priemonė siekiant apsaugoti tinklą ir jo naudotojus nuo nepageidaujamų interneto turinių. Vis dėlto, tikslių kainų, susijusių su šiais nustatymų pakeitimais, nurodyti nėra įmanoma, kadangi dauguma maršrutizatorių suteikia šią galimybę įdiegta nemokamai. Visada laikykitės atsargumo ir rūpestingai vadovaukitės instrukcijomis, siekiant išvengti netikėtų tinklo trikdžių.

DNS keitimas ir jo reikšmė šeimos saugumui

Internetas yra didžiulis ir neretai labai nereguliuojamas erdvė, kurioje daugybė informacijos prieinama tik vieno mygtuko paspaudimu. Tačiau ne visa informacija yra tinkama ar saugi visiems interneto vartotojams, ypač vaikams. Būtent todėl DNS (Domenų vardų sistema) keitimas gali tapti vienu iš paprastų ir efektyvių būdų, kaip apsaugoti save ir savo šeimą nuo nepageidaujamų svetainių.

DNS yra interneto adreso knyga, kuri padeda vartotojų įvestus svetainių pavadinimus (pvz., www.pavyzdis.lt) paversti IP adresais, kuriuos kompiuteris gali suprasti ir taip sujungti vartotoją su norima svetaine. Standartiškai, DNS nustatymai yra automatiškai paimami iš interneto tiekėjo, tačiau juos galima pakeisti į saugesnes alternatyvas, kurios blokuoja prieigą prie suaugusiems skirtų, įtarimą keliančių ar kenksmingų svetainių.

Kaip pakeisti DNS nustatymus

Keisti DNS nustatymus yra gana paprasta ir tai galima padaryti tiek namų maršrutizatoriuje, tiek kiekviename įrenginyje atskirai. Žemiau pateikiami bendrieji žingsniai DNS nustatymams pakeisti:

 • Eikite į įrenginio tinklo nustatymus.
 • Rasti skirtuką ar meniu, kuriame galima keisti DNS serverio adresus.
 • Įvesti naujo DNS serverio adresus, kuriuos pasirinkote. Dažniausiai šeimos saugumo paslaugas teikiančios kompanijos pateikia instrukcijas su konkrečiais serverių adresais.
 • Išsaugoti pakeitimus ir perkrauti tinklo ryšį.

Pastaba: DNS keitimas į šeimos saugumui draugiškus serverius gali būti nemokamas arba mokamas, priklausomai nuo pasirinkto tiekėjo. Daugelis DNS paslaugų teikėjų siūlo nemokamus bazinius filtravimo variantus, tačiau gali paprašyti mokesčio už išplėstines funkcijas ar aukštesnį saugumo lygį. Svarbu pasirinkti patikimą paslaugų teikėją ir atidžiai išstudijuoti jų siūlomas paslaugas ir susijusias kainas.

Populiarios šeimos saugumui draugiškos DNS paslaugos

Rinkoje yra keletas žinomų DNS paslaugų, kurios specializuojasi šeimos saugumo srityje. Pavyzdžiui, “OpenDNS Family Shield” ar “Norton ConnectSafe” yra gerai žinomos DNS paslaugos, kurios blokuoja suaugusiems skirtus turinius bei kenksmingas svetaines ir paprastai siūlomos nemokamai. Kitos įmonės gali teikti pažangesnes paslaugas, kurios leidžia dar detaliau filtruoti turinį, tačiau už tai gali būti taikomas mėnesinis ar metinis mokestis.

Prieš keičiant DNS nustatymus, verta įvertinti savo ir šeimos poreikius, taip pat pasidomėti, kokius specifinius nustatymus ir kontrolės įrankius galima pritaikyti. Visada svarbu prisiminti, kad DNS filtravimas yra tik vienas iš priemonių, padedančių saugiau naršyti internete, ir jį reiktų derinti su kitomis saugumo praktikomis, tokiais kaip antivirusinė programinė įranga, tinklo ugniasienė ir atsargus elgesys internete.

Galutinis žingsnis yra testuoti pakeitus nustatymus, norint įsitikinti, kad filtras veikia ir nepageidaujamos svetainės yra blokuojamos. Taip pat galima parengti šeimą naudoti internetą saugiai, taisyklingai įvertinant ir jas suprantant.

Plačiau apie IP blokavimą

IP blokavimas yra populiarus ir galingas būdas valdyti prieigą prie interneto resursų. Naudodamiesi IP blokavimu, administratoriai gali efektyviai apriboti prieigą prie svetainių, serverių ar paslaugų. Šis blokavimo būdas labai naudingas tiek verslo įmonėms, kurios nori apsaugoti savo tinklus nuo nereikalingo traffiko, tiek asmenims, besistengiantiems išvengti kenksmingo turinio.

Kas yra IP adresas ir kaip jis susijęs su blokavimu?

Internet Protocol (IP) adresas – tai unikalus skaitmenų rinkinys, skirtas kiekvienam įrenginiui, prijungtam prie interneto. IP adresai leidžia įrenginiams identifikuoti vienas kitą tinkle, kad galėtų keistis informacija. Kai kurie svetainių ar paslaugų blokavimo metodai remiasi galimybe blokuoti prieigą prie konkrečių IP adresų, tokiu būdu užkertant kelią neigiamų ar pavojingų duomenų srautui į įmonės ar asmeninį tinklą.

Kaip veikia IP blokavimas?

IP blokavimas įgyvendinamas filtruojant einančią ir išeinančią tinklo komunikaciją per tinklo įrangą, pavyzdžiui, maršrutizatorių ar ugniasienę. Administratorius nustato taisykles, kurios blokuoja ar leidžia eismą pagal IP adresus. Vartotojai su blokuotais IP adresais negali pasiekti tinklo resursų, o bandant prie jų prisijungti, susiduriama su pranešimu apie draudimą arba tiesiog nepavyksta užmegzti ryšio.

Kodėl IP blokavimas yra efektyvus?

IP blokavimas yra efektyvus dėl kelių priežasčių. Pirma, tai gana paprasta implementuoti tinklo lygyje, nes dauguma ugniasienių ir maršrutizatorių suteikia galimybes keisti taisykles IP adresų filtravimui. Antra, blokavimas gali būti atliekamas iš anksto, nustatant neigiamai vertinamus ar pavojingus adresus, kas sumažina kenksmingo turinio patekimo riziką. Be to, IP blokavimas yra universalus – jis veiksmingas neatsižvelgiant į operacinės sistemos ar įrenginio tipą, nes blokuoja prieigą jau tinklo lygyje.

IP blokavimo trūkumai ir alternatyvos

Nepaisant IP blokavimo efektyvumo, šis metodas turi ir trūkumų. Vienas iš jų – IP adresų pasikeitimo galimybė: blokuoti adresai gali būti pakeičiami, o vartotojai gali naudotis VPN (Virtual Private Network) ar proxy serveriais, kad apeitų blokavimą. Be to, kai kuriais atvejais norimi blokuoti tik tam tikri tinklalapio turinio aspektai, bet IP blokavimas apriboja prieigą prie viso tinklalapio. Todėl kartais praverčia kitokios alternatyvos, pavyzdžiui, turinio filtravimo programinė įranga, kuri leidžia detaliau kontroliuoti turinį, ar DNS (Domain Name System) filtravimas, kurio pagalba galima blokuoti domenus vietoj IP adresų.

Kainų tendencijos IP blokavimo technologijų rinkoje

IP blokavimo technologijų kainos gali labai skirtis priklausomai nuo daugelio veiksnių, įskaitant įrangos galingumą, funkcijas ir gamintoją. Bendra tendencija yra ta, kad pagrindiniai IP filtravimo įrankiai yra prieinami daugelyje tinklo įrangos, todėl papildomų išlaidų gali neprireikti. Vis dėlto, sudėtingesni sprendimai, tokie kaip išplėstinės ugniasienės su integruotu IP blokavimu, gali reikšti didesnes investicijas, tačiau teikti ir geresnę kontrolę bei apsaugą. Svarbu pasirinkti optimalų sprendimą, atsižvelgiant į organizacijos poreikius ir resursus.

Bendros rekomendacijos ir patarimai saugiam interneto naudojimui

Šiais laikais interneto saugumas tampa vis svarbiau, kadangi didelė interneto vartotojų dalis kartais susiduria su įvairiais pavojais naršydami erdvėje. Tam, kad išliktumėte saugūs virtualioje erdvėje, ne visada pakanka vien tinklapio blokavimo funkcijų. Dėl to, pateiksime kelis patarimus, kaip internete elgtis atsakingai ir saugiai.

Kas yra svarbu žinoti norint saugiai naršyti internete?

Būtina suvokti, jog interneto saugumas – tai ne vien technologijų ar specialių priemonių sritis. Tai taip pat ir mūsų, kaip vartotojų, elgsenos ir įpročių dalis. Norint išvengti galimų grėsmių, būtina vadovautis keliais pagrindiniais principais:

 • Įsitikinkite, kad jūsų naudojama antivirusinė programa ir ugniasienė (firewall) yra aktyvios ir atnaujintos iki paskutinės versijos.
 • Rengiama saugus slaptažodžių tvarkymas: naudokite ilgus, sudėtingus slaptažodžius ir išvengti jų kartojimo skirtingose platformose.
 • Duomenų šifravimas: naudokitės VPN (virtual private network) paslaugomis, ypač jungiantis prie nepažįstamų Wi-Fi tinklų.
 • Atsargumas su elektroninės pašto pranešimais: nepasitikėkite įtartinais pranešimais ir neatsidarinėkite nežinomų priedų ar spustelėkite ant abejotinų nuorodų.
 • Atnaujinkite savo programinę įrangą: laikykitės operacinės sistemos bei naudojamų programų atnaujinimų, kad sumažintumėte saugumo spragas.
 • Mokėjimai internetu: naudokite patikimas mokėjimo paslaugas ir išvengkite įvedinėti mokėjimo duomenis į abejotinas svetaines.
 • Asmeninės informacijos apsauga: vengkite viešai dalintis per daug asmeninės informacijos socialiniuose tinkluose ar kitose erdvėse.
 • Naudojimasis socialiniais tinklais: būkite kritiškas prie įvairiausių kvietimų, ypač jei jie atrodo neįprasti ar siūlo kažką per gerą, kad būtų tiesa.

Ką daryti, jei yra įtariamas saugumo pažeidimas?

Jeigu pastebėjote, kad jūsų asmeninė informacija gali būti pavogta arba jūsų sąskaitos kompromituotos, nedelsiant imkitės veiksmų:

 • Pakeiskite slaptažodžius visoms savo paskyroms, ypač jei jos buvo vienodos ar panašios.
 • Praneškite savo bankui, jeigu įtariate, jog jūsų mokėjimo kortelės duomenys buvo panaudoti neleistinai.
 • Kreipkitės į atitinkamą paslaugos teikėją, jeigu manote, kad jūsų paskyra pažeista.

Nors pateikti patarimai yra bendrinio pobūdžio ir negali garantuoti absoliučios saugos internete, tai yra svarbūs žingsniai, siekiant sumažinti riziką. Visada prisiminkite, kad atsargumas internete – tas pats, kas atsargumas realiame gyvenime. Išlaikydami tinkamą budrumą ir atsakingai naudodamiesi internetu, galite žymiai pagerinti savo virtualią saugą.

Svetainių blokavimo svarba interneto privatumui ir saugumui

Internetas tapo neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Nuo darbo susijusių užduočių iki laisvalaikio praleidimo – naršome įvairiose svetainėse kasdien. Kartu su interneto teikiamais privalumais, kyla ir iššūkiai saugant mūsų privatumą bei pasirūpinant duomenų apsauga. Viena iš prevencinių priemonių – nepageidaujamų ar potencialiai pavojingų svetainių blokavimas. Šiame straipsnyje pažvelgsime į keletą būdų, kaip tai padaryti ir kodėl tai yra svarbu.

Kodėl verta blokuoti svetaines?

Svetainių blokavimas gali padėti išvengti kenksmingų programų, apgaulingų schemaų bei neleistino turinio. Tai taip pat padeda apriboti vaikų prieigą prie netinkamo turinio ir saugo nuo neplanuotų išlaidų, kai kalbame apie automatiškai atsinaujinančias paslaugas ar prenumeratas. Dar viena blokavimo nauda – informacijos filtravimas, kuris leidžia išlaikyti darbo aplinką produktyvia, kadangi mažiau blaško reklamos ar nereikalingi pranešimai.

Kaip blokuoti svetaines?

Yra įvairūs būdai, kaip blokuoti svetaines priklausomai nuo jūsų techninių įgūdžių ir poreikių:

 • Brauzerio plėtiniai: Paprastas ir greitas būdas yra įsidiegti naršyklės plėtinį, padedantį valdyti kokią turinį matysime. Plėtinių yra įvairių, nuo bendrų reklamos blokavimo iki specializuotų, skirtų vaikų saugumui.
 • Internetinės saugumo programinė įranga: Apsaugos programos ne tik saugo kompiuterį nuo virusų, bet ir siūlo įrankius svetainių blokavimui ir turinio filtravimui.
 • Marsrutizatoriaus nustatymai: Galite nustatyti taisykles savo namų tinkle, kurios blokuos prieigą prie tam tikrų svetainių visiems prijungtiems įrenginiams.

Pasirinkimas ir kainų tendencijos

Rinkoje egzistuoja daugybė svetainių blokavimo įrankių, kurių kainos svyruoja. Nuo nemokamų naršyklės plėtinių ar programų iki mokamų saugumo sprendimų, kurių metinė prenumerata gali svyruoti. Renkantis priemones, svarbu atsižvelgti į savo poreikius ir galimybes. Visada gerai pasidomėti atsiliepimais ir pasirinkti patikimą ir rekomenduojamą įrankį ar programą.

Blokavimo priemonių sąrašas nuolat auga ir kinta, todėl rekomenduojama sekti naujausias technologijų atnaujinimus ir tendencijas saugumo srityje. Tai suteikia galimybę rinktis iš pažangiausių bei efektyviausių svetainių blokavimo sprendimų.

Svarbiausia atsiminti, kad svetainės blokavimas yra vienas iš daugelio žingsnių, padedančių užtikrinti interneto naršymo saugumą ir privatumą. Kiekvienas interneto vartotojas turėtų būti atsakingas už savo naršymo aplinką, ir reguliariai tikrinti bei atnaujinti savo saugumo priemones, kad jos veiktų kuo efektyviau.